16 maja 2011

Komedia omyłek, czyli tajemniczy opiekun

Dziś po pracy rączo pokłusowałam na pocztę. Byłam w nastroju błogim, bo odebrałam książkowe przesyłki. Uwielbiam moment rozrywania papieru, odklejania taśmy, otwierania koperty. Często w zdumienie wprawia mnie kreatywność pakujących. Tym razem czekała mnie ciekawsza niespodzianka. 
Oto co znalazłam w jednej z kopert:
Zestaw zrobił na mnie wstrząsające wrażenie Jestem przekonana, że autobiografia Chucka Norrisa obfituje w sensacyjne wyznania, archeologia Palestyny jest fascynująca, a mądrości Talmudu głębokie, jest jednak mały problem: ja tych książek nigdy nie zamawiałam.
Nie mam pojęcia, dlaczego do mnie trafiły wprost z Torunia. Żeby jeszcze zaplątały się pomiędzy nie jakieś pierniczki... 
Tajemniczy sponsorze, serdecznie dziękuję Ci za hojny dar, ale naprawdę nie wiem, czym sobie nań zasłużyłam.
Przypuszczam, że jest to pomyłka i ktoś szlocha po nocach oczekując na zamówione książki, które niesłusznie wylądowały u mnie.
Postaram się sprawę jak najszybciej wyjaśnić. Nie muszę dodawać, że nazwisko pana Tomasza, który szczodrobliwie nadał do mnie tę przesyłkę, nic mi nie mówi. 
Uwaga! Jeśli ktoś z Waszych znajomych wykazuje oznaki depresji wywołane jałowym czekaniem na autobiografię idola, powiedzcie mu, że książka jest w dobrych rękach.
...Mam nadzieję, że cały tydzień nie upłynie w oparach absurdu. :)

102 komentarze:

 1. Uśmiałam się do łez ;) Zestaw iście genialny. Co prawda zamieszkuję obecnie w Piernikowym Królestwie, jednak nie poczuwam się do odpowiedzialności: ani nie znam twojego adresu, ani nie posiadałam w biblioteczce tak cennych pozycji, ani też - co chyba najważniejsze nie jestem panem Tomaszem :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba nie pogardzisz biografią kultowego Chucka?;)))))
  Zestaw zagadkowy, fiu fiu;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hahaha :P Przytrafiły Ci się dość oryginalne lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ~ niedopisanie
  Jestem przekonana, że wszyscy bardzo zazdroszczą mi królewskiego daru od pana Tomasza. :) Po uważnym przeczytaniu Twojego wyjaśnienia niniejszym skreślam Cię z listy podejrzanych. :D Gorzej będzie, jeśli nadawca uzmysłowi sobie błąd i będzie rozpaczliwie usiłował odzyskać cenny zbiór. Jeśli na moim blogu niespodziewanie zapanuje cisza, to będzie znak, że zemsta pana Tomasza się dopełniła. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ~ czytanki.anki
  Aniu, mam świadomość, że trzymam w rękach białego kruka.
  Czuję w tym przeznaczenie.
  Będę dziś czytać do bladego świtu...
  Czy będzie recenzja, nie wiem. Emocje mogą okazać się zbyt silne.
  Zestaw świadczy o bardzo bogatych zainteresowaniach pana Tomasza lub osoby, która niebacznie złożyła u niego zamówienie.

  ~ Annie
  Przy takich oryginalnych niespodziankach świetny nastrój gwarantowany! :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale rewelacja! To jest skarb, nie przesyłka :)
  A książka o kultowym Chuck'u to prawdziwy diament. Z niecierpliwością czekam na recenzję, myślę, że nie tylko ja :D Ja jednak podejrzewam, że to nie była pomyłka :P Bo kto nie marzy o taaaakich książkach :)

  OdpowiedzUsuń
 7. hahahaahah zazdroszcze Ci tego pana Tomasza:) tzn. tych ksiazek-niespodzianek;) ale faktycznie,pierniczki mogl dolozyc....

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja też chcę mieć takiego swojego Pana Tomasza !!! :)))

  OdpowiedzUsuń
 9. :D Ach, Chuck Norris - pan, co zginął, ale przeżył, tylko on wie, gdzie jest Nemo i tylko jemu udało się przekonać Goździkowa do Apapu ;)))
  Ciekawie zaczął się dla Ciebie ten nowy tydzień, a kto wie, co będzie dalej :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja sam bym chciał dużo takich pomyłek :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. ~ the_book
  Też jestem w szoku i nie mogę sobie znaleźć miejsca. :D
  Pamiętam, że o kultowym Chucku krążyły liczne dowcipy, ale poczucie humoru losu zdecydowanie je przewyższa. :)
  Jeśli chodzi o recenzję, to jak uprzedzałam, może być różnie: wzruszenie zwykle odbiera mi głos.

  ~ Emocja
  Żałuję tych pierniczków bardzo, no ale trudno. Nikt nie jest doskonały. Zresztą może to jest pierwsza przesyłka z serii i kolejne mogą zawierać rozmaite niespodzianki, w tym cukiernicze. :)

  ~ Evita
  Nigdy nic nie wiadomo, może ty też kiedyś staniesz się adresatką tak intrygującej przesyłki. :) Przypuszczam, że to była akcja jednorazowa, z czego w sumie się cieszę, bo tak szokujące zestawy mogłyby nadwątlić moje serce. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękna niespodzianka od Tajemniczego Wielbiciela z Torunia! :)
  Reszty tygodnia pełnej równie radosnych niespodzianek i niekonwencjonalnych upominków życzę! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. ~ Nemeni
  Dokładnie ten sam niezapomniany Chuck! Ten, który potrafi podnieść krzesło, na którym siedzi, wie, gdzie się podziały tamte prywatki, nie został w "Titanicu" obsadzony w roli Jacka, bo wszystkich by uratował, a kiedy spogląda w niebo, chmury pocą się ze strachu, co nazywamy deszczem. :)
  Jeśli nastąpią dalsze sensacyjne wydarzenia, na pewno dam znać! :)

  ~Pisanyinaczej
  Życzę Ci, żeby do Ciebie też kiedyś przyszła tajemnicza przesyłka, ale mam nadzieję, że zestaw książek będzie mniej szokujący. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. ~ viv
  Bardzo Ci dziękuję i Tobie też życzę uśmiechniętego i miłego tygodnia.
  Jestem pewna, że rozwiązanie zagadki jest prozaiczne: przypuszczalnie kiedyś kupiłam u pana T. jakąś książkę, gdzieś zaplatał się adres i stąd pomyłka. Kupuję sporo książek, więc zapamiętać wszystkich sprzedawców nie sposób. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Dawno się tak nie ubawiłam :-). Myślę, że Twoja recenzja biografii Wielkiego Chucka byłaby absolutną perełką, i przyłączam się do grona oczekujących na ten wspaniały tekst ;-D

  OdpowiedzUsuń
 16. ~ Eireann
  To jest autobiografia, co czyni ją cenniejszą niż złoto! :)
  Mam opory moralne przed lekturą książki, która wcale moja nie jest i trafiła do mnie przelotem. Pokusa jednak jest silna, bo życie tak znamienitej postaci na pewno warto poznać. :)

  OdpowiedzUsuń
 17. @Lirael: nic, tylko zazdrościć:) Zaprodukowałbym się jakimś starym dowcipem o Czaku, ale pewnie już jesteś po lekturze autobiografii i mogłabyś się obrazić za postponowanie Twojego nowego ulubionego bohatera:D
  I dlaczego do mnie nikt nic przez pomyłkę nie przyśle? Nawet pogryzionej przez psa Courths-Mahlerowej nigdy nie dostałem:( No ale niektórzy są pieszczochami losu, a innym na plecy każda koza skacze:D
  A na recenzję czekam tak jak całe grono:)

  OdpowiedzUsuń
 18. ja mam taką teorię, pewnei ktoś ma Twój adres i zamówił dla Ciebie taka paczuszkę z podaj.net. Tam mozna bez problemu znaleźć takie skarby:). a paczuszka jest opatrzona adresem osoby wysyłaj ącej, czyli kogoś kompletnie nieznanego.
  Co mi przypomina, że mam gdzieś w swoich zapiskach adres zacofanego.w.lekturzePPPPP

  OdpowiedzUsuń
 19. @Iza: że też ja nie byłem taki przewidujący i nie zrobiłem sobie bazy danych:P Jeśli tylko masz autobiografię Czaka, to ślij natychmiast, Lirael mi apetytu narobiła na ten bestseller:)

  OdpowiedzUsuń
 20. :))) dobre, zestaw imponujący:)

  pozdrawiać serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 21. lirael - dawno juz sie tak nie usmialam! czytalam z oslupieniu tytul za tytulem i usikowalam znalezc jakis wspólny mianownik.... czy moze mialo byc jakies pzreslanie? ze pokoju miedzy zydami i arabami strzeze amerykanski cowboy??

  najwyrazniej ktos cie lubi - jesli chce sie na sprawe parzrec pozytywnie. moze jednak pzrewracaj strony w rekawiczkach (pamietasz film queen margot?)i sprawdz czy nie ma tam waglika

  OdpowiedzUsuń
 22. Jaki rozrzut zainteresowań! :))))))))))))

  OdpowiedzUsuń
 23. Hej, a ja bym przeczytała tę książkę o Norrisie :D Mam nadzieję, że książeczki znajdą swego amatora i że z tego poplątania wyniknie coś dobrego (może poznasz osobę czytającą tak zróżnicowane dzieła?)

  OdpowiedzUsuń
 24. ~ zacofany.w.lekturze
  Wbrew pierwotnym planom nie spędziłam całej nocy na lekturze wstrząsającej autobiografii, a żarty o Chucku są zjawiskiem fascynującym, choć już chyba trochę zapomnianym. Pamiętam, że nawet po mediach krążył polski sobowtór bohaterskiego Chucka. :)
  Co do pieszczochów losu, to mam poważne wątpliwości. Jedni jadą na Mazury, inni otrzymują ekscentryczne zestawy książek. :)
  Czy przeczytam autobiografię? Nie wiem, przeraziła mnie teoria Sygrydy o truciźnie. Przypomniało mi się też "Imię róży". :)

  ~Iza
  To jest ciekawa teoria, ale ma pewien mankament: w większości osoby, które znają mój adres, znają też moje zainteresowania i wiedzą, że taka na przykład archeologia Palestyny nie jest moją pasją utajoną. :)
  Z podaj.net nie korzystam, choć mam konto, a szkoda, skoro mówisz, że są tam różne atrakcje.
  Zazdroszczę cennych danych wywiadowczych i proponuję strzec ich troskliwie.
  Będę informować o próbach rozwiązania zagadki. :)

  OdpowiedzUsuń
 25. ~ Domi
  :D Mam nadzieję, że wspomnienie tej pomyłki zapewni mi dobry humor na długie dni. :)

  ~ montgomerry
  Ja również jestem pd wrażeniem! W najśmielszych snach nie skompletowałabym takiego zestawu. :)

  ~ blog sygrydy dumnej
  To wygląda jak pomysł na powieść kryminalną! :) Faktycznie, ten zestaw może być tajemniczym przesłaniem, które powinnam rozszyfrować, ale nic mi nie przychodzi do głowy. Twoja interpretacja historiozoficzna jest nie do pokonania! Niczym boski Chuck. :)
  Słusznie zwróciłaś też uwagę na to, że może naiwnym optymizmem jest doszukiwanie się w tym podarunku miłej niespodzianki. To może być złowroga i śmiercionośna broń. Zachowam wszelkie środki ostrożności i będę pamiętać, że być może zawdzięczam Ci życie. :D

  ~ clevera
  To prawda, znalezienie wspólnego mianownika jest bardzo trudne. Może to jakaś tajemnicza wróżba?

  ~ Alannada
  Nie wiem, czy zapoznam się z "Autobiografią", bo czas niezbyt sprzyjający, ale postaram się odczytać ten tajemniczy znak, jaki stanowi dziwny zestaw i okoliczności, w jakich do mnie trafił. :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Mam jeszcze jedną teorię, mogli tu maczać palce Twoi gimnazjaliści. W sumie w czasach, gdy miałam 14-15 lat spokojnie byłabym zdolna do wycięcia takiego numeru:).

  OdpowiedzUsuń
 27. @Lirael: wystarczy nie oblizywać palców, podstawowe zasady BHP i będziesz bezpieczna. Ewentualnie jeszcze tampon z gazy na usta, jak uczyli na PO. A teraz proszę umyć ręce, pomaszerować do apteki po gazę i brać się do czytania. Naród domaga się recenzji z Czaka:D

  OdpowiedzUsuń
 28. ~ Iza
  Kolejna ciekawa koncepcja.
  Zastanawiam się jednak, jaki byłby motyw tej zbrodni i czy macki moich pierwszaków sięgają do Torunia oraz jakiego argumentu musieliby użyć wobec zamieszkałego tam kuzyna/stryjka/kolegi Tomasza, by wciągnąć go w ten spisek. :)
  Zresztą jak na taki celowy żart, te dwie pozostałe książki wydają mi się odrobinę za mało śmieszne.
  Szkoda, że nie mam telefonu do Wallandera. :)

  ~ zacofany.w.lekturze
  :D Co do zasad BHP, to dobrze, że ich ściśle przestrzegałam czytając Twój komentarz i najpierw odstawiłam kubek z gorącą herbatą! :)
  Specjalnie dla Ciebie pierwsze zdanie z autobiografii: "Spojrzenie w oczy mojego ochroniarza wystarczyło, bym wiedział, że coś jest nie w porządku..." :D Zapowiada się książka roku!
  Jak z tą gazą na ustach uduszę się ze śmiechu, to będzie Twoja wina! :D

  OdpowiedzUsuń
 29. @Tak tak, nie będę odpowiadał tylko za gradobicie i koklusz:) Pamiętaj, że zanim się udusisz, masz wcisnąć przycisk "Opublikuj":) Szykuje się opus magnum:P

  OdpowiedzUsuń
 30. ~ zacofany.w.lekturze
  Plagi egipskie już przerabialiśmy, więc gradobicie i koklusz jak najbardziej można wpisać w kolumnę "winien". :) A przycisku "Opublikuj" postaram się użyć jak najszybciej. :) Książka przeczytana.

  OdpowiedzUsuń
 31. @Lirael: cudnie, cudnie:) Czekam niecierpliwie:D

  OdpowiedzUsuń
 32. ~ zacofany.w.lekturze
  Lada moment Chuck zostanie wyekspediowany do Olsztyna, więc recenzja będzie bez tekstu źródłowego, choć garstkę cytatów wynotowałam :)

  OdpowiedzUsuń
 33. @Lirael: za to Mikołaj już wie, co ci sprezentować:D

  OdpowiedzUsuń
 34. ~ zacofany.w.lekturze
  Zaczynam u siebie dostrzegać objawy chuckofobii. :D

  OdpowiedzUsuń
 35. @Lirael: akurat do grudnia Ci przejdzie i jeszcze się ucieszysz z prezentu:)

  OdpowiedzUsuń
 36. ~ zacofany.w.lekturze
  Mikołaj chyba napisze do mnie upomnienie, że lista życzeń jest niewspółmierna do listy zasług. :D Nie pozostaje mi nic innego jak radośnie i niecierpliwie oczekiwać grudnia. :)

  OdpowiedzUsuń
 37. @Lirael: no przestań, przecież zebrałaś bonusy; dodatkowy prezent za recenzję autobiografii (kiedy? kiedy?) i kolejny za odesłanie paczki wściekłemu panu Tomaszowi:)

  OdpowiedzUsuń
 38. ~ zacofany.w.lekturze
  Ciekawe, która z tych trzech cennych pozycji jest najbardziej niecierpliwie wyczekiwana przez pana T. :)
  Nie możemy wykluczyć, że olsztyński fan Chucka również trenuje sztuki walki, więc sprawa była pilna. Autor zamieszania sprawiał wrażenie człowieka zdesperowanego.
  Recenzja - mam nadzieję - już wkrótce. :)

  OdpowiedzUsuń
 39. @Lirael; przypuszczam, że pan T. z O. bije się (w stylu Czaka) z myślami, czy oświadczyć się wybrance serca i chciałby się skonsultować z księgami mądrości starożytnej. Jeśli weźmie sobie do serca rady talmudystów, to czarno to widzę:P

  OdpowiedzUsuń
 40. ~ zacofany.w.lekturze
  :D :D :D Twoja wersja wydarzeń zdecydowanie mnie przekonuje.
  Mam jednak problem z tą archeologią Palestyny.
  Może pan T. z O. chce być przygotowany na różne scenariusze i zakładając, że oblubienica go może odtrącić, planuje dochodzić do siebie w czasie męskiej, egzotycznej podróży o charakterze poznawczym?
  To właśnie w archeologii poszuka ukojenia dla krwawiącego serca. :) W końcu odnajdzie je wraz ze szczątkami dobrze zakonserwowanego brontozaura. :D

  OdpowiedzUsuń
 41. @Lirael: raczej, moim zdaniem, gdyby jednak talmudyści go nie przekonali albo wybranka użyła wyrafinowanej perswazji, to podczas podróży poślubnej po stanowiskach archeologicznych Izraela zepchnie panią do wykopu i upozoruje wypadek. Że niby ruchome piaski czy co...

  OdpowiedzUsuń
 42. ~ zacofany.w.lekturze
  Tak. Wręcz słyszę te osuwające się piachy wykopalisk, sataniczny rechot pana Tomasza i jęki nieszczęsnej ofiary.
  A potem T. z O. opublikuje bestsellerowy poradnik: "Jak posiłkując się Chuckiem pozbyć się żony z wielkim hukiem". :)
  Sprawę wyjaśni porucznik Borewicz, który akurat będzie spędzał wakacje w izraelskim kurorcie. Dla uczczenia pamięci zlikwidowanych przez siebie przestępców wraz z grupą emerytów MO co roku jeździ bowiem nad Morze Martwe. :)

  OdpowiedzUsuń
 43. @Lirael: prawie mu zazdroszczę, temu Borewiczu, tych kurortów nad Morzem Martwym:)

  OdpowiedzUsuń
 44. ~ zacofany.w.lekturze
  Tak naprawdę to nie wydaje mi się, żeby celem wycieczek dla emerytowanych oficerów MO były zakątki tak egzotyczne. :)

  OdpowiedzUsuń
 45. @Lirael: na pewno sobie uskładali nieduży emerytalny kapitalik, spokojna głowa:)

  OdpowiedzUsuń
 46. ~ zacofany.w.lekturze
  Tyle, że te rejony są nie do końca słuszne ideologicznie dla emerytowanych oficerów MO. Nasz fan-wikipedysta podkreśla, że Borewicz deklaruje się jako niewierzący. Wprawdzie został wmanipulowany w ślub kościelny z jakąś okropną kobietą, która potem "z autobusem Arabów zdradziła go" (tak naprawdę to z jednym Libańczykiem). Trudno się dziwić, że Sławomir "nigdy nie był już sobą, o nie". :)

  OdpowiedzUsuń
 47. @Lirael: To, że "plażą (nad Morzem Martwym) szły zakonnice", nie oznacza jeszcze,że piasek będzie palił niewierzącego por. B. w stopy:)

  OdpowiedzUsuń
 48. ~ zacofany.w.lekturze
  :D :D :D
  Na pewno nie rozstaje się ze swoim Old Spice'm, więc jakby co, to sobie natychmiast zdezynfekuje oparzenia. :)

  OdpowiedzUsuń
 49. @Lirael: musisz chyba poczytać coś o pierwszej pomocy, oparzeń się nie dezynfekuje, o ile wiem:) A por. B. mi bardziej wyglądał na wodę 'Brutal' i dezodorant 'Derby' made in Hungary:)

  OdpowiedzUsuń
 50. ~ zacofany.w.lekturze
  Tak na wszelki wypadek zdezynfekować nie zaszkodzi! :D
  Informacja o Old Spice jest z pierwszej ręki, pochodzi oczywiście od miłośnika Borewicza, więc bym jej nie kwestionowała.
  On na pewno sobie spryskuje celę Old Spice'm, żeby przywołać upojne wspomnienia! :P
  Fan jest niebezpiecznym szaleńcem, on nawet zamieścił numery rejestracyjne samochodów, którymi jeździł boski Sławomir! :P

  OdpowiedzUsuń
 51. @Lirael: wiesz, zaczynam podejrzewać, że Ty również uległaś zarażeniu borewicziozą:P Żeby pamiętać, czym pachniał boski B. ... Jeszcze trochę, a wyrwana ze snu w środku nocy wyrecytujesz i te numery rejestracyjne:D

  OdpowiedzUsuń
 52. ~ zacofany.w.lekturze
  Ta borewiczioza brzmi prawie jak borelioza! :D
  Z rosnącą zgrozą studiuję stronę tego fana i właśnie tam znajduję wszystkie elektryzujące ciekawostki, z zapachem Sławomira włącznie.
  Numerów rejestracyjnych nie wyrecytuję, ale poddałam je uważnej obdukcji, podejrzewając, że zawierają treści głęboko symboliczne. :)

  OdpowiedzUsuń
 53. @Lirael: mam nadzieję, że w badaniach wykorzystasz numerologię, kabalistykę oraz maszynę szyfrującą Enigma, dzięki czemu głębia tych numerów objawi się w całej pełni:) I nie zapomnij zastosować też kodu Leonarda:P

  OdpowiedzUsuń
 54. ~ zacofany.w.lekturze
  Po mistycznym układzie pleśniawek Giotta zwracam baczną uwagę na takie szczegóły. :D
  Zrobię, co w mojej mocy, by rozszyfrować te numery, np:
  WAE 2263
  WUF 2915
  WAX 8883
  Podejrzanie dużo dwójek.

  OdpowiedzUsuń
 55. @Lirael: zwróć też uwagę na słowo "wosk" i trzy ósemki; WAE - po łacinie "vae", czyli "biada!" Masa możliwości, masa.

  OdpowiedzUsuń
 56. ~ zacofany.w.lekturze
  :D :D :D
  Twoja interpretacja jest niesamowita!!! Niestety, obawiam się, że Borewicz zna tylko łacinę podwórkową. :)
  Ale już to WUF jako odgłos paszczowy wydawany przez anglojęzyczne psy, wyraźnie odsyła do filmu Pasikowskiego. To nic,że go wtedy jeszcze nie było.
  Na wypadek gdyby jakiś kryminalista nie zauważył oznaczeń radiowozu i tzw. koguta na dachu, spojrzy sobie na tablicę rejestracyjną i - tadam! - od razu będzie wiedział, z kim ma do czynienia! :D

  OdpowiedzUsuń
 57. @Lirael: WUF też mi się skojarzył, ale nie wiedziałem, jak go zinterpretować, otworzyłaś nowe pole do domysłów. Borewicz też mógł siedzieć przed komisją weryfikacyjną i mówić: "Do samego końca, mojego lub jej":D

  OdpowiedzUsuń
 58. ~ zacofany.w.lekturze
  Dzięki, ale to Ty wytyczyłeś szlaki interpretacyjne.
  Chyba znalazłam odpowiedź na pytanie, dlaczego WAX. W przypisie czytanej przeze mnie książki jest informacja, że towarzysze podróży Odyseusza musieli sobie zaklejać uszy woskiem, kiedy płynęli obok wyspy syren. Syreny policyjne też mają dźwięk niepokojący. :)
  Ciekawe, jak Borewicz wypadłby przed komisją weryfikacyjną. Mam złe przeczucia. Z drugiej strony fan podkreśla,że Sławomir deklaruje się jako bezpartyjny, więc może tak źle by nie było. :)

  OdpowiedzUsuń
 59. @Lirael: ach gdzie mi tam, małemu misiowi, do Twoich talentów interpretacyjnych. To z woskiem bardzo przekonujące i pasuje do poetyckiej duszy porucznika. On na pewno czytywał Homera, może nie po grecku, ale choćby w przeróbce dla dzieci (wrażliwość dziecka, prawdaż).
  Co do komisji, to może Sławek i bezpartyjny, ale jeśli zdarzyło mu się służyć np. w Radomiu, to mógłby mieć problemy:)

  OdpowiedzUsuń
 60. ~ zacofany.w.lekturze
  Dobra, dobra. Twoja egzegeza WAE była wyborna!
  Co do "Odysei" to chyba się zagalopowałam. Borewicz przypuszczalnie mylił Homera z homarem. Mimo poetyckiej duszy. :)
  WAX może też symbolizować pragnienie sławy porucznika. Być może Sławomir intensywnie marzył o swojej podobiźnie w muzeum Madame Tussaud. :)

  OdpowiedzUsuń
 61. @Lirael: spełnieniem marzeń superfana byłaby woskowa podobizna w kostiumie z tej sceny z kajakiem:) Pewnie przyciągałaby więcej fanek niż figura Beckhama:)

  OdpowiedzUsuń
 62. ~ zacofany.w.lekturze
  ...A w dodatku kostiumolog nie napracowałby się zbytnio, przygotowując wzmiankowany ubiór, starannie wykonany przypuszczalnie z połyskliwego bistoru. :) A Beckham to postać nijaka w porównaniu z naszym mistrzem ciętej riposty! :)

  OdpowiedzUsuń
 63. @Lirael: skąd w Londynie wziąć peerelowskie kąpielówki z lat 70.? Wbrew Twojej opinii uważam, że to mogłoby być nie lada wyzwanie:) I sporo samoopalacza by zeszło na nadanie figurze odpowiedniej czekoladowej karnacji:)

  OdpowiedzUsuń
 64. ~ zacofany.w.lekturze
  No tak, nie pomyślałam, że ten bistor rzeczywiście mógłby stanowić prawdziwe wyzwanie. Trudno byłoby też zdobyć awangardowy deseń: białe tło z efektownymi plamami w kolorze brunatnym. :)
  A może taki efektowny beżowy komplet?:
  http://aleseriale.pl/gid,6212,img,224952,page,10,fototemat.html?ticaid=6c5ae
  Co do karnacji Sławomira, to trzeba by zastosować lekkie opiekanie - dla wosku może okazać się zgubne. :)

  OdpowiedzUsuń
 65. @Lirael: bardzo elegancki strój. Barwy ziemi, najmodniejsze w tym sezonie:P Myślę, że u madame Tussaud załatwiają karnację, dodając do wosku farbki do jajek albo coś w tym guście:)

  OdpowiedzUsuń
 66. ~ zacofany.w.lekturze
  Obawiam się tylko, że ta kurtka nie jest z ekologicznej skóry i działacze WWF mogą nam na znak protestu zalać Borewicza farbą albo jakieś brzydkie hasło wypisać sprayem.

  OdpowiedzUsuń
 67. @Lirael: figury woskowej na pewno nie odzieją w kurtkę z prawdziwej skóry, to będzie jakiś gustowny skaj, więc protesty ekologów nie grożą:)

  OdpowiedzUsuń
 68. ~ zacofany.w.lekturze
  Ufff, to dobrze, bo już się bałam, że go czymś zbryzgają. :) Ale i tak przypuszczalnie umieszczą go w jakiejś gablocie, żeby agresywne fanki nie zdekompletowały mu przyodziewku. :)

  OdpowiedzUsuń
 69. zacofany.w.lekturze23 maja 2011 23:44

  @Lirael: nie byłem u Mme Tussaud, ale z tego co wiem, to raczej upozują go wdzięcznie opartego o maskę poloneza nr rejestracyjny WAX coś tam:)

  OdpowiedzUsuń
 70. ~ zacofany.w.lekturze
  Ja też nigdy nie nawiedziłam tego muzeum, ale wydaje mi się, że wariant z polonezem jest bardzo atrakcyjny.
  Kolor karoserii należy dobrać do beżowego kompletu lub koloru oczu porucznika. Niestety, nie pamiętam, ale wydaje mi się, że są niebieskie lub stalowoszare, co pięknie harmonizuje z mundurem. :D

  OdpowiedzUsuń
 71. @Lirael: a superfan nie podał koloru ocząt Sławeczka? Aż dziw:) Chyba niebieskie, takie słowiańskie, z dziecięcą naiwnością czającą się w spojrzeniu:)

  OdpowiedzUsuń
 72. ~ zacofany.w.lekturze
  Też jestem w szoku, ale nie podał! Może uznał za oczywisty. Na zdjęciach trudno zobaczyć, ale hipoteza o chabrowych jest bardzo prawdopodobna. :)

  OdpowiedzUsuń
 73. @Lirael: może napisz do superfana i niech natychmiast nadrobi to niedopatrzenie:) Naród się domaga uściślenia!

  OdpowiedzUsuń
 74. ~ zacofany.w.lekturze
  Odpisze mi i okaże się, że to sam Sławomir Borewicz prowadzi tę stronę! :D

  OdpowiedzUsuń
 75. @Lirael: to poprosisz grzecznie o autograf i spytasz, kiedy wyda autobiografię:)

  OdpowiedzUsuń
 76. ~ zacofany.w.lekturze
  ...bo jakby co, to mamy namiary na świetnego asystenta-autobiografistę, który specjalizuje się w mocnych tematach! :D
  O nic go nie poproszę, bo będę się bała ciętych ripost - jeszcze mi monitor pokiereszuje. :)

  OdpowiedzUsuń
 77. @Lirael: no bez przesady, przecież to taki dżentelmen:)

  OdpowiedzUsuń
 78. ~ zacofany.w.lekturze
  Dżentelmen? Według superfana: "W odc. 19 romansuje podczas służby z pilotką śmigłowca milicyjnego."

  OdpowiedzUsuń
 79. @Lirael: a co tu świadczy o braku dżentelmenerii? Że podczas służby, czy że z pilotką?
  Mam nadzieję, że jako dżentelmen przy finalizowaniu romansu pozwolił jej chociaż zdjąć tę pilotkę:D

  OdpowiedzUsuń
 80. ~ zacofany.w.lekturze
  Że obsesyjnie romansuje! Porucznik prowadził jakieś skomplikowane symultaniczne gierki z kilkoma wielbicielkami jednocześnie. Według superfana jedna z aktualnych partnerek przyłapała go kiedyś w sytuacji jednoznacznej z inną panią. Przypuszczalnie Sławomir jest seksoholikiem: "potrafi być zalotny nawet wobec żony porucznika Jaszczuka w jego obecności".
  Potrzebne jest jeszcze jedno uściślenie: czyja to była służba? Zrozumiałam, że pilotki w pilotce, co zakończyć się mogło niemiło. Ale kaskaderskie wyczyny to dla Borewicza najpewniej chleb powszedni. :)

  OdpowiedzUsuń
 81. @Lirael: ciekawe, jak wyglądała żona Jaszczuka, bo nie pamiętam takiej postaci:)
  A dżentelmen nie krzywdzi pań, z którymi romansuje, a chyba pod tym względem B. nic nie można zarzucić, tyle że konspirator z niego marny, skoro się dał przyłapać:)

  OdpowiedzUsuń
 82. ~ zacofany.w.lekturze
  Mnie poraził epitet "zalotny" w kontekście Sławomira. :D Chyba nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić.
  Trudno wyczuć, czy tych pań nie krzywdził, może niejedna do tej pory nosi blizny po jego ciętych ripostach. :)
  Znalazłam informację, że żonę Jaszczuka grała Elżbieta Zającówna.

  OdpowiedzUsuń
 83. @Lirael: Skoro Zającówna, to ja się Borewiczowi nie dziwię:) Swoją drogą, skąd taki mizerny Jaszczuk wziął TAKĄ żonę?:D
  Kobiety wiążące się z milicjantem musiałby być gotowe na blizny:)

  OdpowiedzUsuń
 84. ~ zacofany.w.lekturze
  Zgadzam się z Tobą, że szczególnie to oni nie byli dobrani, tzn. Jaszczuk & żona. Może to działało na zasadzie przyciągających się przeciwieństw. Uroda rzecz dyskusyjna, ale o ile pamiętam, to Jaszczuk był raczej mało lotny i antypatyczny. Specjalnie takiego dobrali, żeby na jego tle Sławomir zalśnił pełnym blaskiem! :)

  OdpowiedzUsuń
 85. @Lirael: no i lśnił, błyskając zębami i oczyskami w kolorze nieokreślonym:)

  OdpowiedzUsuń
 86. ~ zacofany.w.lekturze
  Teraz na pewno lśni na portretach, które wyeksponowane są w każdej szanującej się policyjnej placówce oświatowej, ku pokrzepieniu serc młodych adeptów. :)

  OdpowiedzUsuń
 87. @Lirael: Tylko patrzeć, jak nazwą jego imieniem jakąś pryncypialną ulicę w mieście wojewódzkim:)

  OdpowiedzUsuń
 88. ~ zacofany.w.lekturze
  Dziwię się, że jeszcze nie kandydował na prezydenta. :)

  OdpowiedzUsuń
 89. @Lirael: ale posłem już był, może się zraził do polityki:P

  OdpowiedzUsuń
 90. ~ zacofany.w.lekturze
  Jeśli ta wrażliwość dziecka jest choć w jednym procencie prawdziwa, to dobrze zrobił, że się zraził. :)

  OdpowiedzUsuń
 91. @Lirael: w każdym razie dobrze to o nim świadczy:)

  OdpowiedzUsuń
 92. ~ zacofany.w.lekturze
  Wczoraj mi mignął w nowym (?)telewizyjnym serialu o agencji detektywistycznej, ale to jakaś porażka artystyczna jest. Po minucie zrezygnowałam. Cynicznie się uśmiechał, oczy mu się zwężały w szparki, nawet koloru nie dało się podejrzeć. :(

  OdpowiedzUsuń
 93. @Lirael: to nie jest nowe dzieło, to piętnasta powtórka:) Przy tym 07 jest oskarowym majstersztykiem:D

  OdpowiedzUsuń
 94. ~ zacofany.w.lekturze
  Tak mi się właśnie wydawało! :(
  Poziom gry aktorskiej, nie wyłączając, niestety, naszego guru, przypomina paradokumentalne seriale o przestępstwach, których ostatnio sporo, typu "Sędzia Anna Maria Wesołowska"(osoba, która wymyśliła ten tytuł, powinna natychmiastowo awansować!).

  OdpowiedzUsuń
 95. @Lirael: gdybyś obejrzała choć jeden odcinek, albo poczytała dowolny program telewizyjny, to byś wiedziała, że ta pani tak się nazywa i jest autentyczną sędzią:D

  OdpowiedzUsuń
 96. ~ zacofany.w.lekturze
  Nie żartuj!!!??? I scenarzysta tak spontanicznie wykorzystuje autentyczne sprawy, którymi ona się zajmuje?! To musi być miłe. Włączam telewizor i oglądam sobie historię o tym, jak znieważyłam sąsiada lub na papierze ekologicznym wydrukowałam banknoty i próbowałam je upłynnić. :D Zaznaczam, że są to przykłady fikcyjne.
  Może tam jeszcze występują autentyczne osoby zamieszane w przestępstwo? Już sobie wyobrażam rozmowę uczniów: "wiesz, widziałam Twojego stryjka w telewizji. Opowiadał o tym, jak napadliście na staruszkę."

  OdpowiedzUsuń
 97. @Lirael: wątpię, żeby pokazywali prawdziwe sprawy, raczej tworzą wydumane i każą tej nieszczęsnej sędzi je rozstrzygać jak w realu:P
  Chociaż nie, ponoć jednak ma toto zakotwiczenie w życiu: http://pl.wikipedia.org/wiki/S%C4%99dzia_Anna_Maria_Weso%C5%82owska
  A tu SAMW na wesoło: http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/S%C4%99dzia_Anna_Maria_Weso%C5%82owska

  OdpowiedzUsuń
 98. ~ zacofany.w.lekturze
  SAMW brzmi prawie jak MASH. :)
  Dzięki Tobie dowiedziałam się o istnieniu gatunku court show. Na pierwszy rzut oka kojarzy się z miłością dworską. :)
  Dobrze, że przynajmniej ofiary i przestępcy prawdziwi nie występują w tym SAMW.
  Opis na Nonsensopedii bardzo zachęcający! Pani Anna Maria działa na wszystkich terapeutycznie, skoro "w 37,34% odcinków oskarżeni sami przyznają się do winy". :D

  OdpowiedzUsuń
 99. @Lirael: teraz już wiem, czemu nasz wymiar sprawiedliwości działa tak źle: mamy tylko jedną SAMW, a ona nie sama nie daje rady:)

  OdpowiedzUsuń
 100. ~ zacofany.w.lekturze
  Kevin był sam, a to w domu, a to w Nowym Jorku, i sobie świetnie poradził! :)
  Sama SAMW też dużo może. A w razie czego mamy swojego człowieka w Teksasie. :)

  OdpowiedzUsuń
 101. @Lirael: no ale Kevin był wykwitem amerykańskiej cywilizacji, geny pogromców bizonów w nim grały:) A w SAMW jest obciążona dziedzicznie poczuciem licznych klęska narodowych i może nie dać rady:P Nawet z pomocą Czaka:D

  OdpowiedzUsuń