5 maja 2010

Internetowa Plaża Muszli - odcinek piąty

Żałuję, że nie mieszkam w Łodzi. Otóż 8 maja odbędzie się tam bardzo ciekawa impreza, dedykowana miłośnikom literatury i aktywnego wypoczynku. Zapowiada się sympatycznie. Będę trzymać kciuki, żeby pogoda dopisała.

*
Skoro mowa o tężyźnie fizycznej - oto model roweru, który idealnie pasuje do powyższego spotkania. Wręcz wymarzony dla pasjonatów czytania! :)

*
Okazuje się, że litery służą nie tylko do wyrażania myśli i uczuć. Można nimi też malować, na przykład portrety! Oto 28 przykładów.

*
To miłe, że projektanci wnętrz biorą pod uwagę perwersyjne skłonności moli książkowych. Przed nami modele... wanien zaprojektowanych specjalnie dla miłośników literatury. Prezentują się zachęcająco.

*
Coś dla wielbicieli poezji. Stworzono ranking dziewięciu najdziwniejszych wierszy. Ciekawa jestem, jakie utwory umieszczono by na liście najbardziej ekscentrycznych liryków w języku polskim.
Lewis Carroll znalazł się oczywiście w zestawieniu. Przypadkiem natknęłam się na inny ekstrawagancki utwór poetycki jego autorstwa, który można czytać pionowo lub poziomo. :)

*
Fanów twórczości J. K. Rowling zbulwersuje informacja o serii literackich podróbek - fałszywych książek o Harrym Potterze. Zostały napisane w Chinach. Ich tytuły brznią ekscytująco, a autorzy swobodnie łączą motywy literackie - na przykład w "Harry Potter and the Leopard Walk-Up-To Dragon" świat "Hobbita" Tolkiena został zaludniony bohaterami książek o Harrym Potterze. Inwencja twórców tych perełek literackich jest porażająca.

14 komentarzy:

 1. ale fajne ciekawostki wyszukalas!
  te portrety literowe sa swietne:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z innej beczki: czy znasz książkę "Plaża muszli" Marie Hermanson? Całkiem niezła, i do wyzwania nordyckiego pasuje jak ulał;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chcę taką wannę!!!!! I to już!! Zamawiam :)
  Przez wiele lat mieszkając w małym m4, miałam jedynie prysznic i teraz, kiedy mieszkam na prowincji, wreszcie mogę zażyć prawdziwego relaksu... Przydałby mi się taki gadżet, oj przydał :)

  Pozdrawiam wiosennie, na przekór pogodzie. U mnie mgły... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też chcę taką wannę - chociaż nie mam gdzie jej wstawić. No chyba, żeby zrobić sobie taką bardzo nietypową bibliotekę w jednym pokoju - lampka, półki z książkami, a na środku... wanna...

  A portrety z liter faktycznie świetne!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak, też chciałabym taką wannę z półkami. Zresztą przydałoby się wszystko, w czym tylko można umieścić książki. Od dłuższego czasu brakuje mi miejsca.
  Szkoda, że do Łodzi mam tak daleko. Ten rajd to świetny pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja tak jak Anhelli i Marpil, chcę taką wannę! Na wczoraj najlepiej! :) Teraz moja wydaje mi się taka beznadziejna! :P
  Ściskam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie chcę wanny. Chętnie natomiast widziałabym u siebie plakat z portretem. Nie będę się jednak zadręczać egzystencjalnie obrazami a la Munch, więc Krzyk, choć niesamowity, pomijam. Upatrzyłam sobie ten żółty z panem, z którego emanują litery. Albo delikatną dziewczynę ze słów (Stacey Grove), albo...jeszcze są inne ewentualności.
  Pozdrawiam.
  ren
  ps
  To już piąta plaża, jak czas leci...!

  OdpowiedzUsuń
 8. A mnie pociąga przygoda rowerowa dla miłośników książek, aczkolwiek dzisiejsza pogoda nie nastraja do planowania wycieczek w plenerze. A ten rower z miejscem na książkę może trochę rozczulać – nawet jeżdżąc po znajomym podwórku, można się tak zaczytać, że po drodze wypadki gwarantowane. Żeby tylko w trakcie stłuczki czy wywrotki książce się nic nie stało. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Lirael, czy ja Ci pisałam, że zawsze, ilekroć zaglądam na Twoją witrynę, urzeka mnie tytułowy obrazek? :) Czy to jest Twoje dzieło?

  OdpowiedzUsuń
 10. wanna! ale myślałam, że to będzie mniej biurowo wyglądało z tzw. lewej strony, bo właściwie ta półeczka nie do dosięgnięcia, no ale to zawsze w wannach z książkami podobnie:)

  OdpowiedzUsuń
 11. ~Prowincjonalna nauczycielka
  Rzeczywiście robią wrażenie!

  ~Emocja
  Od czasu do czasu zdarza mi się znaleźć coś intrygującego. :)

  ~czytanki.anki
  Czytałam, uwielbiam, może kiedyś napiszę recenzję.

  ~Anhelli
  Mam nadzieję, że zamówiona wanna spełni wszystkie oczekiwania. :)
  Wszyscy chwalą prysznic, ale brak wanny chyba odchorowałabym, również z przyczyn czytelniczych.:)
  Życzę Ci dużo majowego słońca.
  Niestety, autor tytułowego obrazka nieznany, na pewno nie jestem to ja.:)

  ~marpil
  Pomysł pokoju łazienkowo-bibliotecznego rewelacyjny!:) Też bardzo bym chciała korzystać z takiego pomieszczenia.

  ~ultramaryna
  Mamy podobny problem z miejscem na rozrastające się niczym amazońska dżungla stosiki. W łazience jeszcze zbiorów nie przechowujemy, ale może wkrótce...:)

  ~Tucha
  Powinnyśmy złożyć hurtowe zamówienie na te wanny - będzie taniej. :)

  ~tamaryszek
  Masz rację, edycja jubileuszowa. :)
  Nie wiem, czy te portrety na co dzień nie byłyby zbyt agresywne, ale trzeba by spróbować, jak sprawdzają się na ścianie. Na ekranie komputera prezentują się ciekawie.

  ~Jolanta
  Mam nadzieję, że ten rower został zaprojektowany w charakterze żartu.:) Nie miałabym ochoty na czołowe zderzenie z zaczytanym cyklistą.
  Obrazek to internetowe znalezisko za sprawą Stumble, niestety nie podano autora. Mam nadzieję, że uda mi się je wytropić.
  Chciałabym tak pięknie malować.

  ~signe
  Sądzę, że projektanci tych ekscytujących urządzeń nie będą ustawać w poszukiwaniu wanny czytelniczej idealnej. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. do wszystkich miłośników sztuki dobrej woli. jest fajna akcja w szalenie zacnej sprawie. warta przyłączenia się bez względu na różnice płciowe, religijne, czy te w politycznych zapatrywaniach.

  cel – zebranie 100 000 podpisów pod petycją do premiera z apelem o przeznaczenie 1% (dosłownie: jeden procent) z budżetu na kulturę.

  o bracia i siostry, co nie samym chlebem żyjecie, a telewizyjne igrzyska nie budzą uśmiechu na waszych pyskach! :)
  połączmy się w tym czynie obywatelskim i pokażmy, że siła nas!
  pod tym adresem można dowiedzieć się o szczegółach akcji:
  http://obywatelekultury.pl/

  albo np.:
  http://galeriabrowarna.blogspot.com/2010/05/1-na-kulture.html

  a tu można złożyć podpis:
  http://obywatelekultury.pl/zloz-swoj-podpis/

  przekażcie proszę dobrzy ludeczkowie tę wiadomość drogą blogowo-postowo-pantoflową do jak najszerszego grona odbiorców. a jeżeli wola gospodarzu, poświęć proszę dwa zdania tej akcji u siebie na blogu.
  dzięki za uwagę i z góry przepraszam jeżeli zakłuciem jakąś harmonię w postach panującą.
  pozdrawiam serdecznie z turbo szacunkiem
  obywatel kultury
  czyli jeden z was

  OdpowiedzUsuń