26 sierpnia 2010

Internetowa Plaża Muszli - odcinek szósty

Zagorzałych czytelników ucieszy na pewno gustowna biblioteczka-trumna. Praktyczne rozwiązanie, aczkolwiek wymaga sporej dozy czarnego humoru.

* * *

Leniwi miłośnicy książek czytający do poduszki, dla których wyjście z łóżka, żeby zgasić światło, jest gehenną, docenią praktyczną lampkę-zakładkę.

* * *

Awangardowi koneserzy literatury z pewnością rozważą kolorowe rozwiązania niekonwencjonalne.

* * *

Jako miłośniczka twórczości Jane Austen i posiadaczka jedenastoletniej jamniczki przeżyłam radosne chwile oglądając poniższy filmik, czego i Wam życzę.
* * *

Jestem świadoma, że związek tego zdjęcia z literaturą jest znikomy, ale nie mogłam sobie odmówić przyjemności podzielenia się odkryciem z Wami. Sądzę, że Björk jest wdzięczna hojnym rodakom. Ten domek wydaje mi się idealną siedzibą dla pisarza. A jednak związek z literaturą się znalazł ;)

* * *
Skoro mowa o Björk - wiadomość, która zelektryzuje miłośników muminków! Otóż islandzka wokalistka właśnie nagrała nową piosenkę "The Comet Song", która pojawi się w fińskim filmie "Moomins and the Comet Chase".* * *

6 komentarzy:

 1. Nocna lampko-zakładka jest rewelacyjna!!! Teraz nie odpuszczę, póki takiej nie dostanę...

  OdpowiedzUsuń
 2. Bjork uwielbiam:) Jesteś pewna, że to nagrane specjalnie dla Muminków (bo mnie sie zdaje, że ta bajka "Kometa nad Doliną Muminków" juz została zrealizowana dosć dawno temu; ale moze coś mi się pomyliło.

  A co do życzenia, to chyba nam nie grozi to drugie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. O, a u mnie niedlugo bedzie w kinach "Kometa w Dolinie Muminkow" :) Naczynie_gliniane, to nowy film w 3D :) Wybrac sie, nie wybrac sie, oto jest pytanie. Chyba sie wybiore.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej, życzenia rewelacyjne :) Za trumnę i lampkę podziękuję, chociaż awangardowe rozwiązania podobają mi się bardzo ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. Życzenia filozoficzne:) Bo jest coś zamiast czegoś. Albo literatura albo publicystyka/blogi (znaczy: więcej jednego, mniej drugiego). Albo się zje ciastko albo się je będzie miało. Albo jajko albo omlet. I co tam jeszcze. Oby nie było: albo się pisze albo czyta (to na marginesie artykułu z "Tyg. Powszechnego" - "Wszyscy piszą, nikt nie czyta").
  Póki co: szukamy złotego środka.
  Niech żyje plaża!

  OdpowiedzUsuń
 6. ~ Paideia
  :)
  zastanawiam się tylko, czy rozgrzana "zakładka" nie wyrządzi szkody książce.

  ~ naczynie_gliniane
  Chihiro uświadomiła mi, że nowością jest wersja 3D.
  Masz rację, spełnienie życzenia raczej nam nie grozi! :)

  ~ Chihiro
  Wybierz się koniecznie! Niecierpliwie czekam na Twoje wrażenia.

  ~ Futbolowa
  Mieszkanie urządzone w takim rozwichrzonym stylu musi robić wrażenie. :)

  ~ tamaryszek
  Masz rację, czasem trudno wybrać. Pisząc recenzje lektur z wakacji, zaniedbałam czytanie. Zgadzam się z Tobą, że złoty środek jest wskazany, również w blogach książkowych i czytaniu :)

  OdpowiedzUsuń